Сайт МО працівників психологічної служби 

Понеділок, 23.12.2024, 15:17
Меню сайту

Категорії розділу

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Грамотна людина
    володіє мовою,
    медіаграмотна – світом

    Ви миєте руки перед вечерею, готуєте на чистій воді і чітко знаєте, скільки ложок цукру дозволяєте собі з’їсти за день? Тоді гарна ідея виробити правила і для вживання інформації.

    Адже ми щомиті отримуємо купу інформації (бажаної і нав'язаної, правдивої і фейкової, актуальної і застарілої). Ми постійно спілкуємося з тими, хто її створив і тими, хто її споживає, так чи інакше реагуємо на неї. Ми щодня користуємося ґаджетами, щоб цю інформацію отримати, переробити, передати, зберегти, перевірити, проаналізувати, поширити тощо. Без цього нам вже вкрай важко уявити своє повсякденне життя. Дефіцит інформації попередніх десятиліть змінився на її надлишок. Але насправді дефіцитним стало вміння критично інформацію оцінювати та споживати.

    ЯК НАВЧИТИСЯ МЕДІАГРАМОТНОСТІ?

    Усе просто — навчіться мислити критично. Достовірні медіа — це добре, але перевіряйте інформацію як мінімум у 5-ти джерелах.

    Правила медіа безпеки:

    1. Формуйте свою стрічку новин в соціальних мережах безпристрасно

     У сучасному суспільстві контент має змогу створювати кожен. Але якщо вам не подобається інформаційний продукт, ви маєте право адекватно зреагувати і відмовитися від нього. Не варто додавати друзів з жалості, демонструючи мережевий альтруїзм. Не додавайте людей тільки тому, що у них милі фотографії. Потрібен тверезий розрахунок і свідомий вибір. 

    2. Видаліть недостовірні джерела

    Якщо людина публікує дурниці, це достатній аргумент, щоб видалити її зі свого кола друзів.

    3. Не відволікайтесь на те, що для вас не важливо 

    Вам не обов’язково стежити за модними трендами, розуміти політику, бути в курсі всіх коливань валютного ринку і знати імена голлівудських акторів. Ви маєте право чогось не знати, не цікавитися чимось, не стежити за цим.

    4. Слідкуйте за якістю 

    Інформаційне середовище складається з «простих і складних вуглеводів». «Прості вуглеводи» засвоюються на льоту, дарують моментальну насолоду і шкодять здоров’ю. Після такої їжі апетит подвоюється — ви починаєте потребувати більшої дози до тих пір, поки не відчуєте себе погано.

    «Повільні вуглеводи» складні для засвоєння. Але саме вони можуть дати відчуття наповненості, змісту і мають складати основу «інформаційного меню». Це, наприклад, якісна аналітика, пізнавальна інформація, освітні проекти.

    5. Живіть своїм життям 

    Багато медіа дублюють інформацію з інших медіа, які в свою чергу отримали інформацію з третіх джерел, а ви це все поглинаєте. Закрийте стрічку і живіть повноцінним життям.

    6. Виділяйте час, щоб подумати

    Відволікайтеся від нескінченного потоку інформації та її аналізу. Побудьте в тиші, подивіться, послухайте. Не бійтеся чогось не розуміти або проґавити час, не споживаючи нові дані.

    7.Завжди шукай першоджерело і докази

    Ця заповідь узагальнює усі попередні. Не доведено – неправда. Крапка. 

    Робіть аналіз усього, що берете із потоку інформації. Медіаграмотність не формується швидко, проте вчитися ніколи не пізно. Удосконалюйтесь і не давайте вводити себе в оману.

    У сучасному світі інформаційного навантаження медіаграмотність стає необхідною складовою освіти. Як навчальний предмет, її немає в шкільній програмі. Але на даний момент є безкоштовні курси по медіаграмотності на інтернет-просторах.

    Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus – перший та найбільший проект безкоштовної освіти для всіх та кожного в Україні. Най цій платформі ви можете знайти безліч цікавих та корисних курсів для себе, зокрема і курс «Медіаграмотність: практичні навички».

    Посилання на платформу: https://prometheus.org.ua/

    Ще один безкоштовний он-лайн курс по медіаграмотності «Фактчек: довіряй – перевіряй» – на платформі Еd-era за посиланням:

    https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:VOXU-EdEra+FactCheck101+2018/about

                                         Матеріал підготувала
    практичний психолог Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів №1 Жезіцька О.А.

     

    Вибір майбутньої професії  (практичний психолог Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів №1  імені Олени Пчілки Жезіцька О.А.)